Молодість – це не просто відсутність зморшок. Це – пружна здорова сяюча шкіра, наповнена енергією та світлом. «Лікувати, а не заліковувати! Відновлювати, а не коригувати!» – такими прагненнями керувалась динамічна дослідницька група експертів компаній Regenyal Laboratories та Fidia Farmaceutici у розробці своїх нових революційних препаратів, що належать до категорії біореволюметрії.

Сам термін «біореволюметрія» (Bio-Re-Volumetry) складається з трьох ключових слів: Bio – відображає використання екологічно чистих та біологічно активних речовин, сумісних з нашим організмом, re – відновлення та реструктурування тканин, volumetry – повернення обсягу, характерного для здорової молодої тканини. І справді, біореволюметрія – це нова ін’єкційна методика, призначена для повного чотиривимірного (з урахуванням часового виміру) омолодження обличчя за допомогою об’ємної біокорекції та одночасного реструктування тканин.

Характеристики, які повинні мати препарати-біореволюметрики:

  • Дифузність – препарат має рівномірно поширюватися у тканинах, уникаючи ущільнень навіть на ділянках шкіри різної товщини.
  • Еластичність – препарат повинен повністю слідувати рухам тканинигосподаря під час активної міміки.
  • Біоінтегрування з тканинами – препарат повинен м’яко та природно заповнювати порожні простори у тканині, активно взаємодіючи з нею завдяки інтенсивному зволоженню та стимулюванню рецепторів.
  • Тиксотропність – препарат повинен легко проходити крізь голку або мікро-канюлю і одночасно забезпечувати точну та спрямовану коригувальну дію.

(Pic. 1) Bio-Еxpander при гіповолюметричних деструктуризаціях (ГД)

У ЧОМУ Ж ПОЛЯГАЄ ОСОБЛИВІСТЬ ТА РЕВОЛЮЦІЙНІСТЬ МЕТОДИКИ БІОРЕВОЛЮМЕТРІЇ?

На відміну від філерів або наповнювачів – інертних речовин, що служать для заповнення зморшок і здійснюють лише візуальну, часто гіперкорекцію, біореволюметрія означає комплексне омолодження обличчя шляхом природного відновлення обсягів та одночасної реконструкції, завдяки присутності найчистішої натуральної гіалуронової кислоти, підтримуючих структур. Вікові інволюційні зміни обличчя характеризуються не тільки і не стільки появою зморшок різної глибини та ступенем їх вираженості, скільки змінами у наявності та розподілі обсягів обличчя. Можна виділити два типи гіповолюметрій: локальна гіповолюметрія (ЛГ) конституційна або набута, для якої характерні в основному глибокий та/або поверхневий низький вміст жирової тканини, та гіповолюметрична деструктуризація (ГД), характерна в основному для пацієнтів середнього та старшого віку, коли гіповолюметрія пов’язана з більш-менш вираженою зміною всіх підтримуючих структур дерми-епідермісу з одночасним зменшенням кількості рідини в сполучному та міжклітинному просторі. Фактично найчастіше з точки зору патофізіології між цими формами гіповолюметрій немає чітких меж, навпаки, можна виявити проміжні форми. Тому волюметричний аналіз та розмітку слід виконувати за всіма правилами: в ортостатичному положенні, у трьох класичних проекціях і при бічному освітленні обличчя, таким чином, щоб завдяки тіням гіповолюметричні області було видно більш явно. Цей момент є вирішальним при розробці відповідної програми для корекційної терапії, яка, у свою чергу, варіюється залежно від конкретних випадків та правильності морфологічної оцінки. Таким чином, приблизно в 70% випадків корекцій вікових змін біореволюметрія може замінити філер або наповнювач, здійснюючи комплексне омолодження обличчя.

 

БІОРЕВОЛЮМЕТРИКИ ПРОВІДНИХ ІННОВАЦІЙНИХ ІТАЛІЙСЬКИХ КОМПАНІЙ

Керуючись цією класифікацією, компанії Regenyal Laboratories та Fidia Farmaceutici спільно розробили два препарати нового покоління: Regenyal BioExpander та IAL-System DUO. Кожен із них, завдяки своїм фізико-хімічним властивостям, ідеально підходить для корекції «свого» типу гіповолюметрії.

Так, IAL-System DUO, що складається зі зшитої гіалуронової кислоти (концентрація 25 мг/мл) та АСР – ефіру гіалуронової кислоти, завдяки своїй пластичності, еластичності та більш щільній консистенції служить для корекції локальної гіповолюметрії (ЛГ), де витончення гіподерми переважає над деструктуризацією, що перебуває ще в ембріональній фазі. Препарат глибоко вводиться в гіподерму за допомогою голки або мікро-канюлі. Одночасно з негайним відновленням об’єму в певній області, частка ефіру гіалуронової кислоти (АСР) піддається процесу гідролізу за допомогою інтерстиціальної рідини, вивільняючи протягом наступних місяців фрагменти інтерактивної гіалуронової кислоти різної молекулярної ваги, що дає початок реконструктивному процесу тканини, здійснюючи омолоджуючий ефект. Bio-Expander завдяки своїй унікальній сітчастій структурі, що складається з гіалуронової кислоти (концентрація 25 мг/мл) різної молекулярної ваги (1 млн Дальтон і 2 млн Дальтон) «повільної зшивки», і замкненої в цій сітці вільної гіалуронової кислоти, препарат має екстраординарну дифузію (звідси назва препарату Bio-Expander) і при ін’єкції проникає у важкодоступні міжфібрилярні і міжклітинні простори. Вільна частка гіалуронової кислоти дозволяє вже на початковому етапі одержати сильне зволоження як «тканини-господаря», так і самого імплантату. Bio-Expander, таким чином, призначений для тих випадків, коли зменшення гіподерми пов’язане з інволюційними змінами структури дерми, низьким вмістом міжклітинної рідини та зміною осмолярності, тобто власне гіповолюметричною деструктуризацією (ГД). Здатність до біокорекції препарату поєднується з постійним та тривалим стимулюванням рецепторів, що сприятливо діє на відновлення структури шкіри, роблячи її більш еластичною, сяючою та пружною. І справді, при гіповолюметричній деструктуризації (ГД), тонкість гіподерми і низька здатність філлера до дифузії значно ускладнюють його введення, в будьякому випадку він буде контуруватися. Уявіть собі в’ялу шкіру в області щік та опущених кутів рота, що призводить до дислокації тканин та втрати овалу обличчя. Не кажучи вже про область навколо рота, зокрема кисетні зморшки у всіх їх деструктурних інволюційних змінах. Введення філера в подібних випадках лише погіршить ситуацію. Саме в цих випадках Bio-Expander, завдяки своїм унікальним характеристикам, стає незамінним.

Щоб максимально використовувати унікальні властивості препарату, Bio-Expander ін’єктується у верхні шари гіподерми, щоб створити підтримуючу структуру і двосторонньо впливати на дерму-гіподерму. Bio-Еxpander первісно був розроблений для ін’єкції за допомогою мікро-канюлі, але може використовуватися також для введення за допомогою голок. Під час розробки та виробництва препаратів пильну увагу було звернено не лише на оптимізацію результатів, а й на безпеку пацієнта. Для виготовлення цих препаратів використовується гіалуронова кислота (ГК) найвищого ступеня очищення від Fidia Farmaceutici – світового лідера з виробництва ГК для медичних цілей. Завдяки спеціальному запатентованому процесу виробництва використовується мінімальна кількість зшиваючого агента BDDE. У складі препарату об’єднані як перехресно зшиті, так і вільні фракції ГК, що дає комплексний омолоджуючий ефект. Все це вкрай важливо, оскільки коригувальні процедури повторюються через певний період часу, і чим біоінтерактивніший препарат, чим менше він містить BDDE, тим безпечніша процедура для пацієнта. Всі ці характеристики, а також екологічно чистий виробничий процес з використанням енергозберігаючого обладнання, матеріалів, що переробляються, і складних систем з очищення води – все це започаткувало міжнародний проект Green injections (Зелені ін’єкції).

 

Проф. Андреа Алессандріні

(Рим, ІталІя)